enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
28,9181
EURO
31,1687
ALTIN
1.883,40
BIST
7.855,06
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
12°C
İstanbul
12°C
Hafif Yağmurlu
Perşembe Hafif Yağmurlu
9°C
Cuma Hafif Yağmurlu
7°C
Cumartesi Çok Bulutlu
10°C
Pazar Az Bulutlu
11°C

Piyasadan haberler

Piyasadan haberler
20.04.2023 09:30
0
A+
A-

ENSRI… Yönetim Kurulunun 17.10.2022 tarihli kararı çerçevesinde aynı tarihli KAP açıklaması ile kamuoyuna duyurduğumuz şirketin satış ağını genişletmek maksadıyla Güney Kore – Seul ‘de açılması planlanan showroom /irtibat ofisi Seul Şehri, Dongdaemun Bölgesi Çonho Yolu 10 numaralı bina, n203 ve n16 ‘da 19.04.2023 tarihi itibariyle faaliyetine başlamış bulunmaktadır.

CELHA… Kapasite Arttırımı ve Modernizasyon Projeler Yatırım Planı kapsamında yeni makinelere yer oluşturulması ,şirket düzenini rahatlatmak ve işletme verimliliğini arttırmak amacıyla Kocaeli ili Kartepe ilçesindeki şirkete ait alanda ambar binası,stok alanı inşası yatırımı yapılmasına ,yapılması planlanan bina ve stok alanı projesi ile ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesi ve görüşmelerin yapılması hususunda Şirket Genel Müdürünün yetkilendirilmesine karar verilmiştir. Söz konusu projeye ilişkin tahmini yatırım maliyetinin yaklaşık 4.000.000 EUR olması planlanmaktadır.

GEDZA… 09.09.2022 tarihinde yapı ruhsat başvurusu onaylanan 900,62 m2 alana sahip inşaatı tamamlanmış olup Yapı Kullanım İzin Belgesi alınmıştır.

SISE… Şirketin Soda,Kojen ve Kromsan fabrikaları ile Tuz işletmesindeki çalışanların örgütlü olduğu Petrol İş Sendikası ile devam eden görüşmeler kapsamında yasal prosedür uyarınca, Petrol İş Sendikası tarafından 19 Nisan 2023 tarihi itibariyle grev kararı alınmış olup, grev uygulama tarihi 12 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir. Görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı takdirde, Petrol İş Sendikası tarafından belirlenen tarihte grev uygulaması başlayacaktır.

HTTBT… Şirketin 19.04.2023 tarihli yönetim kurulu kararı ile, Satış pazarlama faaliyetlerinin desteklenmesi, uluslararası ihalelerde karşılaşılan belirli coğrafyalarda faaliyet gösterme zorunluluğu kısıtlarının karşılanabilmesi, müşteri/ kullanıcı eğitimleri ve acente ilişkileri gibi destek fonksiyonlarının yerine getirilebilmesi amacıyla Hollanda'nın Amsterdam şehrinde Hitit Computer Services Netherlands ünvanı altında bir şube kurulmasına karar verilmiştir.

CCOLA… AEFES… 26.12.2022 tarihinde yapılan KAP açıklamamızda Coca-Cola İçecek A.Ş. ("Şirket" ya da "CCI") ve Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş.'nin ("Anadolu Efes") %78,58 iştiraki olan AEP Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Anadolu Etap Tarım") ile Anadolu Etap Penkon Gıda ve İçecek Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ("Anadolu Etap İçecek") sermayesini temsil eden payların %80'inin 112 Milyon ABD Doları karşılığında Şirket tarafından satın alınmasına ("İşlem") ilişkin olarak bağlayıcı pay devir sözleşmesi ("Anlaşma") imzalandığı belirtilmişti. Anlaşmada yer alan ön şartlar tamamlanmış ve İşleme ilişkin Rekabet Kurulu izni alınmış olup, Anadolu Etap İçecek'in sermayesini temsil eden payların %80'inin Şirkete devri tamamlanmıştır.

CMENT… Şirketin 2009 yılında yönetim kurulu başkanı ve murahhas aza olarak görev yapmış iki eski yönetim kurulu üyesinin İzmir 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 2017/194 E., 2022/481 K. sayılı kararıyla 3 yıl 4 ay hapis ve 112.500 TL para cezasına çarptırıldığı ve bu kararın İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesi'nin 2022/2732 E., 2023/1037K sayılı kararıyla onandığı öğrenilmiştir. Bahse konu mahkumiyet kararı, örtülü kazanç aktarımı niteliği taşıdığı iddia edilen 2009 yılına ait bir işleme ilişkindir. Mahkeme kararında adı geçen kişilerin mevcut yönetim kurulunda herhangi bir görevi ve şirket ile herhangi bir ilişkisi bulunmamakta olup, kendilerinin mahkumiyet kararına karşı Anayasa Mahkemesi'ne başvurdukları öğrenilmiştir.

MARKA… Şirketin Borsa İstanbul'da Marka koduyla işlem gören pay senedine ilişkin olarak Borsa İstanbul tarafından 14.04.2023 tarihinde ‘'Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri'''ne ilişkin gönderilen yazıya istinaden pay senedinde yapılan manipülatif işlemler nedeniyle yatırımcıyı korumak ve şirket paylarında oluşan bu tür işlemlerin önüne geçebilmek adına 17.04.2023 tarihinde alınan Yönetim Kurulu tarafından gerekli açıklama yapmama kararı alınmıştır. 29.03.2023 tarihinde Kap üzerinden duyurmuş olduğu açıklamasına istinaden ilgili bildirimde adı geçen şahısların şirket paylarında manipülatif işlemler yaptıklarına dair oluşan şüphe nedeniyle ilgili şahısların işlemlerinin Borsa İstanbul ve SPK tarafından incelenebilmesi için pay senedinin işlem sırasının durdurulmasını ve daha fazla yatırımcı mağduriyeti oluşmaması için sosyal medya üzerinden şirket hisseleri üzerinde manipülasyon yapan bu kişilerin tarafınızca incelenmesini ve gerekli yaptırımların uygulanması talebini bilgilerine arz ederiz.

HURGZ… Şirket Yönetim Kurulu'nun 19.04.2023 tarihinde alınan karar ile; Şirketin halihazırda faaliyetleri sonlandırılmış olan, – Sanayi Mahallesi, 1650 Sokak, N2 Demirören Medya Tesisleri 34850 Esenyurt / İstanbul adresinde bulunan İstanbul DPC Şubesi, – Yenigöl Mah., Serik Cad. N80 Muratpaşa/Antalya adresinde bulunan Antalya DPC Şubesi, – Fatih Mahallesi Ege Cad. N 36 35414 Gaziemir Sarnıç / İzmir adresinde bulunan İzmir DPC Şubesi envanterinde yer alan ve toplam defter değeri 7.338.336.-TL (Yedimilyonüçyüzotuzsekizbinüçyüzotuzaltı Türk Lirası) olan muhtelif baskı makineleri, paketleme bölümleri, yardımcı makineleri ve teçhizatın Tayfurlar Ticaret Nakliye ve Geri Dönüşüm Ltd. Şti.'ye 77.800.000,00.-TL (yetmişyedimilyonsekizyüzbintürklirası) + KDV bedel ile satış ve devrinin yapılmasına karar verilmiştir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.